FoRuM WiNdOwS
....::::FoRuM WiNdOwS'UN MeRKeZi :::.....

Join the forum, it's quick and easy

FoRuM WiNdOwS
....::::FoRuM WiNdOwS'UN MeRKeZi :::.....

FoRuM WiNdOwS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kantarın Topuz'u kaçtı

ok Kantarın Topuz'u kaçtı

Mesaj tarafından Admin Paz Haz. 07, 2009 9:30 am

Yıldırım Demirören, ailesiyle birlikte Antalya’da tatil yapan oyuncuyu, Belek’te kendisinin kaldığı otele getirtip, başına 24 saat koruma dikti. Geçmişte çok görülen futbolcu kaçırma olaylarını anımsatan bu krizin aynısı en son 1995’te Fenerbahçe’nin Tarık Daşgün’ü transferi sırasında yaşanmıştı.

TÜM Türkiye iki gündür Mehmet Topuz’u konuşuyor... Kayserisporlu futbolcu, önceki akşam televizyonlara çıkıp, "Ben Beşiktaş’la anlaştım, orada oynamak istiyorum" dedi. Arkasından Kayserispor Kulübü, "Mehmet Topuz’un bonservisini Fenerbahçe’ye verdik" açıklamasını yaptı. Futbolcu buna rağmen geri adım atmadı, Beşiktaş formasını sırtına geçirip, "Fenerbahçe’ye asla gitmem" diye rest çekti. Siyah beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören’in de, "Beşiktaşlıyım diyen birinin alınmak istenmesi, o kulübün ezikliğini gösterir" diye konuşması, yaşanan gerginliğe tuz biber ekti. Şimdi herkes kördüğüme dönüşen bu transferin nasıl sonuçlanacağını merak ediyor.

Futbolcu kaçırmak sıradan bir olaydı

Büyük kulüplerin aynı futbolcuya talip olup, transferi için birbirleriyle yarışmaları ilk değil. Ancak, iki ezeli rakibin arasını böylesine açan bir olay yaklaşık 20 yıldır ilk kez oluyor. 1990’lı yıllara dek, kulüplerimizin ekonomik olanaklarının kısıtlı ve yabancı kontenjanının da 2 ya da 3 ile sınırlandırılmış olması nedeniyle 3 büyükler transferlerini yurt içinden yapmak zorundaydı. Bu nedenle de bir futbolcunun transferi için kaçırılmış olması alışıldık öyküler arasındaydı.

Tarihteki örneklere bakacak olursak, Mehmet Topuz’un durumunun Fenerbahçe efsanelerinden Cemil Turan’la neredeyse aynı olduğu görülüyor. 1972 yılında İstanbulspor’da oynayan Cemil Turan’ın gönlü Fenerbahçe’deydi, ancak kulübü onu G.Saray’a satmak istiyordu. Dönemin ünlü kabadayısı Sultan Demircan, futbolcuyu kaçırıp, sarı lacivertli kulübün ikinci başkanı Emin Cankurtaran’a götürdü. Cemil Turan hemen orada imzaladığı sözleşmeyle Fenerbahçeli oldu.

1980’de Zonguldaksporlu İsa Ertürk, Beşiktaş ile sözleşme imzalarken, bonservisini Fenerbahçe aldı. Uzun süren tartışmaların ardından futbolcu, sarı lacivertli takıma verildi.

Rıdvan G.Saray’dan aldığı parayı iade etti

1987’de Boluspor’da forma giyen Rıdvan Dilmen, Galatasaray ile anlaşmış hatta bir miktar para da almıştı. Daha sonra Fenerbahçe’ye gitmeye karar verince parayı iade etti.

1995’te, Fenerbahçe yöneticisi Yavuz Kayral, diğer büyük kulüplerin de istediği Gençlerbirliği futbolcusu Tarık Daşgün’ü, geceyarısı ailesiyle birlikte oturduğu gecekonduya baskın yapıp kaçırdı.

Geçmişe yönelik gezintimize nokta koyup, bugüne gelelim... Beşiktaş Yönetimi de, "Fenerbahçeliler kaçırmasın" diye Mehmet Topuz’u koruma altına aldı. Siyah beyazlıların başkanı Yıldırım Demirören, Antalya’da tatil yapan futbolcuyu, Belek’teki Gloria Golf Resort Otel’e getirtti. Mehmet ve ailesi burada 24 saat Demirören’in adamları tarafından gözetim altında tutuluyor.

Beşiktaş forması giyen birine bunlar yapılmaz!

Mehmet Topuz, kendisini ikna etmeye gelen Rıdvan Dilmen’e, siyah beyazlı formayla basına poz verdiğini hatırlattı.

FENERBAHÇELİ yöneticiler, kulübüyle anlaşmalarına rağmen Beşiktaş’a gitmekte ısrar eden Mehmet Topuz’u bu kararından vazgeçirmek için yaptıkları girişimlerden olumlu sonuç alamadı...

Önceki akşam, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sağ kolu olarak bilinen "Zorti" lakaplı kongre üyesi ile eski futbolcu Rıdvan Dilmen, Mehmet Topuz ve menajeri Metin Korkmaz’la Antalya’da bir toplantı yaptı. Yıldırım adına görüşmeye katılan sarı lacivertliler, "Başkanımız, ’Mehmet inat etmesin, biz bonservisini aldık, Beşiktaş ne veriyorsa biz iki katını vereceğiz’ diyor" mesajını ilettiler. Fakat Mehmet Topuz yine geri adım atmadı ve kararlı bir şekilde şunları söyledi:

"Kayserispor Başkanı Recep Mamur önce ’Seni hiçbir takım istemiyor’ dedi, arkasından bonservisimi benden habersiz Fenerbahçe’ye veriyor. Biz köle miyiz ki, bizden habersiz bonservisimiz veriliyor! Ben Beşiktaş’a gitmeye kararlıyım. İsterlerse ceza versinler. Ben Beşiktaş’ın formasını bile giydim. O formayı giyen birine bunlar yapılmaz. Beşiktaş’a ilk imzamı 2006-2007 sezonundaki Kayseri-Beşiktaş maçından sonra Celal Kolot’un yanında atmıştım. O zaman imzaladığım ön protokoldu, şimdi gerçek sözleşmeye imza atacağım."

Bu arada Yıldırım Demirören’in dün sabah kahvaltıda bir araya geldiği Mehmet Topuz’a, "Üzerinde çok baskı olduğunu biliyorum. Ama sen rahat ol. Biz kanunen ne yapılması gerekiyorsa yapacağız" dediği belirtildi.

Aziz Yıldırım’a kızdığı için Fener’e gitmedi

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım ile Mehmet Topuz arasında hafta başında gerçekleşen bir telefon görüşmesinin, bugünkü transfer krizine yol açtığı ileri sürüldü.İddiaya göre, menajeri Metin Korkmaz ile bir kafede oturan Topuz’u, Aziz Yıldırım adına bir Fenerbahçe kongre üyesi arayarak, "Başkanım sizinle görüşmek istiyor. Birazdan arayacak" dedi. Arkasından Yıldırım, Topuz’u aradı. Topuz, etrafındakilerin de duyması için telefonun hoparlörünü açtı ve sonrasında ikilinin arasında şu diyalog gelişti:

A.Y: Mehmet, beni arıyormuşsun?

M.T: Hayır başkanım, ben sizi aramadım.

A.Y: Bizde oynamak istiyormuşsun?

M.T: Benim öyle bir talebim yok. Eğer siz istiyorsanız, görüşürüz.

A.Y: Kulübünle görüşüyoruz. Bonservis problemini çözdükten sonra konuşalım.

M.T: Benim isteğim de önemli. Şartlarda anlaşırsak olur.

Görüşme böylece noktalanırken, Yıldırım’ın üslubuna çok sinirlenen Topuz, menajerlerine dönüp, "Sanki Fenerbahçe’de oynamak isteyen benmişim gibi davranıyor" dedi. Fenerbahçe’ye bu telefon konuşması yüzünden gitmemeye karar veren Topuz, daha sonra kendisini arayan Beşiktaşlı yöneticilerin tarzını samimi bulduğu için, tekliflerini fazla düşünmeden kabul etti.

Özhaseki: Parayı veren düdüğü çalar

KAYSERİSPOR Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Mehmet Topuz konusunda, "Parayı veren düdüğü çalar. Elbette, bu konuda bir formül bulunur" dedi. Özhaseki, Beşiktaş taraftarı olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bu transferle ilgili kendisini aradığı iddiasının doğru olmadığını da söyledi. Öte yandan, Kayseri’de, Beşiktaş’ın daha önce Ertuğrul Sağlam’dan dolayı Kayserispor’a verdiği çeki ödemediği, o nedenle sarı kırmızılı kulübün, Topuz’un bonservisini Fenerbahçe’ye verdiği iddiaları yayıldı.

Gökşen: Topuz doğuştan Galatasaraylı!

GALATASARAY’ın eski yöneticisi Fatih Gökşen, "Doğuştan Beşiktaşlıyım" diyen Mehmet Topuz hakkında ilginç bir iddia ortaya attı. Gökşen, Radyospor’a yaptığı açıklamada, "2004 yılında transfer için Mehmet Topuz ile görüşmüştük. Transfer son anda gerçekleşmemişti. Bugün ilginç olan Mehmet Topuz’un açıklamaları. Mehmet bize, doğuştan Galatasaraylı olduğunu söylemişti. Benim de bildiğim Mehmet Topuz, doğuştan Galatasaraylı" dedi. Bu arada Mehmet Topuz’un, 16 Mayıs 2007’de ligtv.com.tr’ye verdiği röportajda, "Üç büyükleri hiç tutmadım" dediği ortaya çıktı.
Admin
Admin
Admin
Admin

Erkek

http://forumwindows.eniyiforum.org